Przejdź do treści

Aktualności

Projekt " Rodzic w pracy! "

Projekt "Rodzic w pracy!

 

plakat rodzicwpracy Walbrzych2

 

Dofinansowanie kosztów opieki nad dziećmi do 3 lat w podregionie wałbrzyskim"  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest umożliwienie powrotu do pracy lub jej znalezienie rodzicom, opiekującym się dziećmi do lat 3, poprzez finansowanie kosztów wynagrodzenia niani. 
Ponadto część osób biernych zawodowo, zostanie objętych wsparciem aktywizacyjnym.

Jakie warunki musisz spełniać?

  • status osoby niepracującej, bądź powracającej do pracy po urlopie związanym z urodzeniem i wychowaniem dziecka
  • dziecko w wieku od 20 tygodni do 3 lat
  • chęć powrotu do pracy, bądź rozpoczęcia aktywności zawodowej

Jak zgłosić się do projektu?

Więcej informacji:

http://rodzicwpracy.pl

 

reklama rodzicwpracy WAŁ2

 

 

Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III’ w 2019 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu informuje, że w dniu 19 listopada 2018 r. Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III' w 2019 r. (pdf)

Planowana Grupa Wsparcia

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu rozpoczyna nowy cykl spotkań z rodzinami zastępczymi z terenu Powiatu Wałbrzyskiego w ramach grup wsparcia w roku 2019 r. Pierwsze spotkanie pt: ,,Stres. Co mnie stresuje w mojej pracy? Sytuacje stresowe”  odbędzie się  w dniu 22.01.2019 r. (wtorek) o godz. 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sali Obrad nr 206. Zapraszamy WSZYSTKIE chętne rodziny zastępcze do uczestnictwa.

 

Informacja

Szanowni Państwo,
 
Informujemy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu
będzie czynne w sobotę 01.12.2018 r. 
w godzinach od 7.30 do 15.30
 
Jednocześnie informujemy,
że w dniu 24.12.2018 r. (poniedziałek) 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu
będzie NIECZYNNE
 

Niepełnosprawni dla schroniska

 Fot41

 

 Pod hasłem "Niepełnosprawni dla schroniska" odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska w Wałbrzychu. Akcja zbiórki karmy oraz akcesoriów odbyła się z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałbrzychu, Specjalnego Ośrodka Szklono – Wychowawczego w Nowym Siodle oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnym Borze. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz pokazanie dzieci i osób niepełnosprawnych jako przyjaciela zwierząt. 
Do Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli, niekiedy często w bardzo złym stanie. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny. Zebranych zostało około 50 kg karmy, puszki, smycze, obroże, kagańce, miski, koce, środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku. 
 

 

Fot3

 

W dniu 15 października 2018 r. przedstawiciele w/w instytucji udali się do Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu w celu przekazania zebranych rzeczy.

 

Dlatego dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję.